Adres:

83-400 Kościerzyna, ul. 31 Stycznia 11

Gabinet
Stomatologiczny

Poniedziałek
9:00 - 14:00
Wtorek
12:00 - 19:00
Czwartek
12:00 - 19:00
Piątek
12:00 - 16:30

Pracownia
Protetyczna

Pon. - Pt.
9:00 - 16:00
 

W szczególnych wypadkach możliwe są wizyty w innych godzinach.

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów przeprowadzone przez stomatologa w gabinecie jest najlepszym sposobem dla jaśniejszego, ładniejszego uśmiechu. Bielsze zęby poprawiają samopoczucie, powodują, że częściej się uśmiechamy, stajemy się pewniejsi siebie.

Wybielanie zębów jest obecnie jednym z najchętniej wykonywanych przez pacjentów zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej. Wszystkie nowoczesne metody wybielania posługują się tym samym sposobem na rozjaśnienie koloru zębów - na powierzchni zębów umieszczany jest preparat, który wydziela czysty, aktywny tlen. Tlen łączy się z barwnikami zawartymi w szkliwie, powodując ich utlenianie i utratę koloru. Jest to metoda sprawdzona i bezpieczna, stosowana z powodzeniem na całym świecie.

Przed rozpoczęciem wybielania zębów należy odpowiednio przygotować swoje zęby: wypełnić wszystkie ubytki. Zalecane jest również usunięcie wypełnień metalowych (amalgamatowych) i zastąpienie ich wypełnieniami z kompozytów światło-utwardzalnych. Po wybielaniu może być niezbędna wymiana starych wypełnień na nowe w jaśniejszym kolorze - rozjaśnieniu ulegają jedynie zęby własne pacjenta, a żadne preparaty nie rozjaśniają wypełnień, ani uzupełnień protetycznych (koron, mostów).

Lekarz specjalnym preparatem wybielającym pokrywa zęby pacjenta w miejscach, gdzie mają one być wybielone i następnie i pozostawia go na 15 minut. Podczas wizyty lekarz powtarza tą czynność 3 razy. Za każdym razem dentysta usuwa warstwę preparatu i nakłada nową. Całość odbywa się w gabinecie stomatologicznym i trwa niewiele ponad godzinę. Efekt utrzymania się takiego wybielania jest kwestią indywidualną (zależy m. in. od nawyków żywieniowych pacjentów), lecz przeciętnie utrzymuje się około 2 - 3 lat.